متال اسپری

شرکت ماشین ابزار مکث با همکاری بنیان گذار متال اسپری در ایران (مهندس مرتضی باجلان) و با تجربیات فراوان آمادگی خود را در زمینه بازسازی کلیه قطعات ماشین آلات صنعتی از قبیل مکانیکال سیل ، شافت ، هاوزینگ ، فلنچ و کلیه قطعات مورد استفاده در صنایع سیمان ، نیروگاهی ، فولاد و … اعلام می دارد .

metal 1

بازسازی قطعات با استفاده از تکنولوژی پیشرفته متال اسپری ( Surface Coating Technology ) انجام می شود . در این فرایند فلز یا آلیاژ مورد نظر با توجه به مشخصات فنی مورد نیاز بر اساس نوع قطعه انتخاب گردیده و توسط گاز، مذاب شده و به صورت ذرات ریز با سرعت و ضربه شدید روی سطح قطعه پاشیده می شود . در طول این فرایند حرارت قطعه کار از 180°c تجاوز نمی کند بنابراین هیچگونه تنشی به قطعه وارد نشده و قطعه تحت تغییرات فیزیکی قرار نمی گیرد .

metal 2

متال اسپری با توجه به تنوع مواد اولیه به صورت سیم قادر به جبران سائیدگی و ایجاد حدود130 نوع پوشش در طبقه بندی ذیل می باشد .

– استنلس استیل ها

– فلزات رنگین شامل مس و آلومینیوم و …

– کربن استیل ها

موارد کاربرد پوشش های فوق بسیار وسیع بوده و به طور خلاصه می توان از پوشش های مقاوم در مقابل سایش ، ضربه ، حرارت ، اکسیداسیون ، مواد اسیدی و شیمیایی و پوششهایی که در سخت سازی سطوح استفاده می شوند نام برد .

سطوح خارجی غلطک ها ، میل لنگ ها ، شفت توربین و کمپرسور ، محورهای هیدرولیکی و الکترو مکانیکی ، سطوح داخلی سیلندرها ، پوسته ها ، یاتاقانها و … نمونه هایی هستند که با این روش ترمیم می گردند .

metal3